DOLAR

%
EURO

%
ALTIN(gr)

497,06

-0,43%%
BİST 100

%
Beklenen projede sona gelindi!

Beklenen projede sona gelindi!

ABONE OL
2 Mayıs 2021 17:09
Beklenen projede sona gelindi!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, geçtiğimiz günlerde geleceğimiz için umut vadeden Güneş Enerji Santrali (GES)’nin hayata geçebilmek için gün saydığını müjdeledi. Başkan Şerifoğulları’nın bu müjdeli haberi ise; kısa sürede gakgolar diyarına umut oldu. Yani güneş enerji santrali,  faaliyete geçmeden bile memleketimizin enerjisini yükseltti. Bu gelişmelerin ışığında vatandaşlar; üreten belediyecilikten hoşnut olduklarını vurgulayarak, hem şehrimize hem de belediyemizin bütçesine kaynak oluşturacak bu hizmetin, örnek belediyecilik olduğunu belirtti. 

 

 

Haber- Yorum: Kübra TÜRKAN

Hem 24 Ocak 2020’de meydana gelen Elazığ Depremi hem de 2020 mart ayından itibaren patlak veren koronavirüs,  geleceğe dair umutla bakmamızı da zorlaştırdı. Böylesi sancılı günlerde umut vadeden projelerin hayata geçiyor olması da hâliyle hepimizi mutlu ediyor. Geçtiğimiz günlerde Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğuları’nın GES’in kısa sürede faaliyete geçeceğini müjdelemesi de şehrimize umut oldu. Yani proje faaliyete geçmeden bile şehrimizin enerjisini iyiden iyiye yükseltmeyi başardı.

GES, HEM ŞEHRİMİZE HEM DE BELEDİYE BÜTÇESİNE İYİ GELECEK!

Elazığ Belediyesi’ne ekonomik anlamda katkı sunacak projeler arasında yer alan Güneş Enerji Santrali (GES) faaliyete geçmek için gün sayıyor. Mürü (Yünlüce) Köyü Akpınar mevkiinde yapılan ve 990 kw/h gücündeki güneş enerji santrali kurulum çalışmalarında sona gelindi. Geçtiğimiz günlerde projenin uygulandığı alanda incelemelerde bulunarak, çalışmalarda gelinen noktaya ilişkin bilgiler alan Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, Güneş Enerji Santrali’nin kısa süre içerisinde faaliyetlerine başlayacağını ifade etti. GES hayata geçer geçmez hem ilimize katma değer sunacak hem de sunduğu bu katma değer ile belediyemizin bütçesine de güzel bir ekonomik kaynak oluşturmuş olacak. Yani GES, şimdiden güneş gibi dokunduğu yeri parlatacağa benziyor.

BAŞKAN ŞERİFOĞULLARI: SÖZ VERDİĞİMİZ PROJELERİ, ADIM ADIM HAYATA GEÇİRİYORUZ!

Gelecek için umut vadeden projeleri tek tek hayata geçirdikleri için mutlu olduğunu belirten Başkan  Şerifoğulları, “Aziz şehrimiz Elazığ’ımız için çalışmaya ve üretmeye devam ediyor, söz verdiğimiz projeleri adım adım hayata geçiriyoruz. Bu doğrultuda Belediyemize ekonomik anlamda katkı sağlayacak projelerimiz arasında yer alan Güneş Enerji Santrali (GES)’de artık son aşamaya geldik. Belediyemiz bünyesinde 19 bin m² alan üzerine inşa ettiğimiz ve yılda 1 milyon 800 bin kilowat elektrik üretecek olan GES (Güneş Enerji Santrali) projemiz kısa zaman içerisinde faaliyetlerine başlayacak” dedi.

ŞAHİNKAYA’DA DA YENİ BİR GES İNŞA EDİLECEK!

Şehrimizin ihtiyaç duyduğu yatırımları hayata geçirmek istediğini ifade eden Başkan Şerifoğulları; “Projemize ek olarak yine Şahinkaya mevkiinde 5 megawatt kapasiteli yeni bir GES projemiz içinde çalışmalarımızı başlatmış olup, 2022 yılında ihalesini gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Bu projelerimizle enerji ihtiyacımızı doğadan alarak Elazığ’ımıza hizmet ediyoruz.  Amacımız; bize inanan, güvenen ve destekleriyle her daim yanımızda olan kıymetli hemşerilerimize güzel hizmetler sunmak, şehrimizin ihtiyaç duyduğu yatırımları hayata geçirmektir” diyerek açıklamasını tamamladı.

VATANDAŞLAR, ÜRETEN BELEDİYECİLİKTEN HOŞNUT!

Başkan Şerifoğulları’nın bu müjdeli haberi kısa sürede gakgolar diyarımızda da heyecanla karşılandı. Başkan Şerifoğulları’nın paylaşımının ardından bazı hemşehrilerimizin görüşleri ise şöyle oldu…Belediyenin üretken olmasından hoşnut olan vatandaşlarımızdan  Z.G. “Tebrik ederiz belediyenin üretken olduğunu görmek memnun ediyor. Belediyenin sadece; park, oyun alanı yapmaktan başka işler ile uğraşması memnun edici kim olursa olsun kim üretiyorsa kim üretmeye destek veriyorsa Allah razı olsun” dedi.

VATANDAŞ, RÜZGÂR ENERJİ SANTRALLERİ DE KURULSUN İSTİYOR!

Bir diğer vatandaş ise rüzgâr enerji santrallerinin de kurulması gerektiğini aktaran O.K.; “Rüzgâr santralleri de yapmak gerek, güneş enerjisi isabetli olmuş. Belediyemizi bu hizmetinden dolayı tebrik ederim.  Lakin rüzgâr enerjisi santralleri de kurulursa daha da güzel olur” ifadelerini kullandı.

VATANDAŞ: MAŞALLAH ÖRNEK BELEDİYECİLİK!

F.A.A.; “İlk defa gerçek anlamda üretici belediye konumuna geçiyor; Elazığ Belediyesi. Bu anlamda Şahin Şerifoğulları başkanı canı gönülden tebrik ediyorum. Örnek belediyecilik maşallah. Yeni projelerinde bu doğrultuda gelmesi temennisiyle…” şeklinde görüş bildirdi. Birçok vatandaş ise projede emeği geçenlere teşekkür ederek, ilimizin böylesi güzel projelere ihtiyacı olduğunu belirtti. Hatta bazı vatandaşlar, kendi arazilerinin adreslerini vererek buralarda da GES’lerin inşa edilebileceğini ifade etti. Fırat gazetesi olarak bizler de şehrimizin menfaatine olan projelerin hayata geçmesinden son derece hoşnut olduğumuzu belirterek, bu güzel projede emeği olanları da tebrik ediyoruz.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.