Başkan Saraç: Soykırım ifadesini kullanan ABD başkanını şiddetle kınıyorum!

Başkan Saraç: Soykırım ifadesini kullanan ABD başkanını şiddetle kınıyorum!

ABONE OL
25 Nisan 2021 14:23
Başkan Saraç: Soykırım ifadesini kullanan ABD başkanını şiddetle kınıyorum!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ekonomi Platformu Dönem Başkanı ve Enerji Verimliliği Artırma Derneği Başkanı Ahmet Saraç; ABD Başkanı Joe Biden’in 1915 olayları için soykırım kelimesini kullanmasına tepki gösterdi.

Başkan saraç açıklamasında; “Dünya tarihinin binlerce yıllık sürecinde, Asya Avrupa ve Afrika’da medeniyetler, devletler kuran milletimiz, egemen olduğu topraklarda tarihin hiçbir döneminde, baskı zulüm ve soykırım gibi insanlık suçları işlememiş, aksine tebası olarak kabul ettiği milletleri, dinleri, dilleri ve ticaretlerinde özgür bırakmıştır” ifadelerini kullandı.

“İFTİRADAN ÖTEYE GİTMEYEN, MESNETSİZ BİR İDDİADIR”

Saraç, Milletimiz Tarih boyunca kurduğu devletlerde, adaletle hükmetmiş, İslam dininin ve kültürünün yansıması olarak özgür ve refah içinde yaşamak isteyen toplumlar için rol model olmuştur. ABD Başkanı Biden’ın Milletimizi itham ettiği Ermeni soykırımı, koca bir yalan, politik bir iftiradan öteye gitmeyen, mesnetsiz bir iddiadır. Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan defalarca, arşivlerin açılıp, Uluslararası komisyonlar kurulup, konunun objektif bir şekilde araştırılmasını teklif ettiği halde, malum müfteri devletler buna yanaşmamışlardır zira bu yalanın hiçbir tarihi belgeye ve bilgiye dayanamadığını çok iyi bilmektedirler. Ülkemize yönelik olarak ortaya atılan Ermeni soykırımı iftirası karşısında, Türkiye Cumhuriyeti Devletimizin alacağı her türlü kararın ve uygulayacağı politikaların, sonuna dek yanında ve destekçisi olmayı, milletimizin ve devletimizin onurlu bir mensubu olarak şeref kabul etmekteyim” dedi. (Haber Merkezi)

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.