Başkan Karakuş, Milli Eğitim Müdürüne yüklendi!

Başkan Karakuş, Milli Eğitim Müdürüne yüklendi!

ABONE OL
9 Eylül 2021 16:24
Başkan Karakuş, Milli Eğitim Müdürüne yüklendi!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Eğitimdeki sıkıntılara değinen ve bu konuda Milli Eğitim Müdürüne yüklenen Yeniden Refah Partisi Elazığ İl Başkanı Av. Erhun Karakuş; “İlimizde 2020-2021 Eğitim öğretim yılının açılmasıyla birlikte sorunlar da peş peşe geldi. Başarısız olan Milli Eğitim Müdürünün görevden alınmasını istiyoruz” dedi.

 

 

Eğitimdeki sıkıntılara dair velilerin birçok şikâyetinin şahsına iletildiğini bildiren Başkan Karakuş; “Yeni yerleşime açılan TOKİ konutlarındaki öğrencilerinin okula ulaşım noktalarında yeterli servisin sağlanamıyor. Bazı okullarda yenilenme ve güçlendirme çalışmalarının okul açılmasına neden denk getirildi? Bu yenileme ve güçlendirmenin yapılması için illa başımıza bir şeylerin gelmesini mi beklememiz gerekiyor?” dedi.

“SERVİSLE OKULA ÖĞRENCİ TAŞIMAK BAŞARISIZLIĞINI ORTAYA KOYUYOR!”

“Okulların mart ayından beri açılmayacağı belliydi!” diyen Karakuş; “Önümüzde 6 aylık bir süre bulunuyorken bu konuda bir şey yapmayıp memleketi eğitime hazır hale getirmeden İl Milli Eğitim Müdürünün kalkıp da övünerek, biz TOKİ’deki öğrencilerimizi servisle okula taşıyoruz demesi aslında övünülecek bir durum değildir. Kendisinin bizzat başarısızlığını ortaya koyuyor” dedi.

“MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ İLE İLGİLİ GEREKEN YAPILSIN!”

“Milli Eğitim Müdürü hakkında gereği yapılsın!” diyen Başkan Karakuş; “2 yıldır gelen sürede kamuoyunun da yakinen takip ettiği sürede Çevre şehirciliğin daha az eksikliğinin olduğu halde görevden alan görevden alma kudretine sahip olan ilimiz siyasilerini ve ilimiz Valisini biz burada kamuoyu adına, ilimiz tüm velileri, öğrencileri adına, ilimizin siyasilerinden Valisinden, 3 yıldır görev yürüten Milli Eğitim Müdürü ile ilgili gerekeni yapmaya açık ve net bir şekilde davet ediyoruz” diyerek açıklamasını tamamladı.  (Haber Merkezi)

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.