BAŞKAN FARKINA VARDI!

ABONE OL
4 Haziran 2020 14:20
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İlimizin bir televizyon programına konuk olan Elazığ Belediyespor Kulüp Başkanı Ahmet Toprak, altyapıya önem vereceklerini, Elazığ gençlerini kulübe kazandıracaklarını söyledi. Takımın yarısından fazlasının Elazığlı olacağını dile getirdi. Başkan Ahmet Toprak bu söylemle, transferleri yapanların yanlış yaptıklarının farkına varıp, doğruyu bulması, Elazığ Sporseverlerin sevinçle karşılamalarına neden oldu.

Son dört yılda birçok transfer yapan, bu transferlerden, maddi anlamda kazanç sağlamayan, sportif başarı açısından istenileni veremeyen Elazığ Belediyespor’u bu duruma düşürerek transferleri gerçekleştirenler, Başkan Ahmet Toprak tarafından sorgulanmalı ve başarısız bu durum masaya yatırılmalıdır.

Profesyonel kulüp olduktan sonra Elazığlı futbolculara üvey evlat muamelesi yapıp dışarıdan gelen futbolculara büyük rakamlar öderken, Elazığlı futbolculara çok komik rakamlar verilmesi, belki de başarısızlığın en büyük nedenlerinden bir tanesidir. Elazığ Belediyespor’un transferlerini gerçekleştirenlerin, “Elazığlı futbolcular çok yetersiz” deyip, şimdi de, “Elazığlı gençleri kulübe kazandırmalıyız” demeleri, çok manidardır.

Adaletsizliği engelleyecek gücünüzün olmadığı zamanlar olabilir; ama itiraz etmeyi beceremediğimiz bir zaman asla olmamalı… (EFLATUN) adaletin olmadığı yerde her zaman hüsran ve başarısızlık vardır.

Elazığspor’un, Elazığ Belediyespor’un artık öze dönüp, bu çocukların da artık bu pastadan faydalanması gerekir. Özel İdarespor Bayan Takımına, gerek Elazığ’ın profesyonel takımlarına dışarıdan gelen sporcular, yeterince bu pastadan pay aldılar. Artık bunun değişmesi gerekliliğine inanıyorum.

Elazığ Belediyespor Kulüp Başkanı Ahmet Toprak, kulüpte olması gereken tüm olanakları sağlayıp transferlere, hocalara karışmayıp sadece başkanlık görevini yapmıştır. 2019/2020 Futbol Sezonu’nda şampiyonluk parolasıyla yola çıkan, birçok transfer yapan, Elazığ Belediyespor kümeye düşmemeye oynayıp, futbolcuların çok az bir miktar alacağı olmasına rağmen, “Parayı vermeden oynamayız” diyen bu futbolcular mı suçlu, yoksa bu transferleri gerçekleştirenler mi suçlu?

Bu sorunun cevabını Elazığlı sporseverler versin…

Elazığ Belediyespor önümüzdeki yıl Elazığ’ın gençlerine önem verip, üç-dört tane kişilikli, karakterli gençleri geliştirecek tecrübeli futbolcu alıp, BAL liginde de transfer yapıp sezona girmelidir. Belki de ilk kez iki-üç genç futbolcuyu başka bir takıma transfer edip ekonomik anlamda da rahatlar.

Şunu da unutmadan söyleyeyim;

Elazığspor’u da çok seviyorum… Elazığspor U-21 takımını çalıştırdığım zaman maddi anlamda alacağım olmasına rağmen kulübü mahkemeye vermedim. Yol Spor Kulübü’nü çalıştırdığım zaman Başkan Murat Kum da buna şahittir. Beni yanına çağırdı. Yirmi beş tane futbolcuyu Elazığspor alt yapısına verdik. Çünkü Elazığspor gelişim liglerine katılmıştı. Bu futbolcuların Elazığspor’da performanslarını üst seviyeye çıkaracağı için verdik. Ayrıca Kadir Taşoğlu ve Eren Çinkılınç’ı A Takıma vermek için ne kadar çaba sarf ettiğimi de, bu futbolculara sorabilirsin…

ESENKALIN

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.