Başkan Erdem, çalışanlarının aklandığını kamuoyu ile paylaştı!

ABONE OL
23 Temmuz 2020 16:38
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Elazığ Esnaf ve Sanatkarlar Birlik Başkanı Cemil Erdem, yanlarında çalışan iki kişinin geçmişte terör örgütü ile ilişkilendirerek;  bu kişiler üzerine çeşitli ithamlar atıldığını ve bu ithamlar dolayısıyla hem çalışanlarının hem kendilerinin hem de odalarının bir hayli yıpratıldıklarını ifade etti.  Başkan Erdem, hukuk mücadelesini kazandıklarının altını çizerek; yargılanan bu kişilerden birinin hakkında takipsizlik kararı çıktığını bir diğerinin de mahkemece beraat ettirildiğine dikkat çekti.

 

 

Haber: Kübra TÜRKAN

Elazığ Esnaf ve Sanatkarlar Birlik Başkanı Cemil Erdem, geçmişten günümüze iki çalışanın terör örgütü ile ilişkilendirildiğine dikkat çekerek, çalışanlarının kendilerine atılan bu iftiralardan aklandığını belirterek;  bu konu özelinde dün bir basın açıklaması gerçekleştirdi.  Başkan Erdem’e basın açıklaması sırasında mahkemece hakkında beraat kararı çıkan çalışanı Ferihan Kayalı da eşlik etti.

BAŞKAN ERDEM, İKİ ÇALIŞANININ DA AKLANDIĞINI BELİRTTİ!

Başkan Erdem; çalışanlarının suçsuz olduğunu bildiği için çalışanlarının arkasında durduğunu ifade etti.  Erdem; çalışanlarım Şükran Kayalı ve Ferihan Kayalı hakkında olur olmaz mahkemelere dilekçeler verildi. Bizler sürecin başından itibaren Allah’ın adaletine de Türk Hukuk Adaletimize güvendik. Şükran Kayalı’nın PKK’lı olduğu iddia edildi. Şükran Kayalı hakkında; 25.04.2018 tarihinde Savcılık tarafından takipsizlik kararı verildi. Bir diğer çalışanımız Ferihan Kayalı ise 30.06.2020 tarihinde görülen mahkemesinin ardından beraat etti” dedi.

“PERSONELLERİMİZİ SEÇERKEN TİTİZ DAVRANIYORUZ”

Personellerini seçerken titiz davrandığının altını çizen Başkan Erdem; “Personel işe alırken bir defa sabıka kayıtlarını almadan işe başlatmam ve şu adam bu adam demem. İnsana değer veririz. Biz insan olana;  memlekete sevdalısına,  vatana ve millete zarar vermeyen herkesi sahiplenmek zorundayız. Zamanında personellerim üzerinden beni karalamaya çalıştılar. Allah’a şükürler olsun ki başımız dik, anlımız açık bir şekilde yolumuza devam ediyoruz” diyerek Şükran Kayalı isimli çalışanın evlenip, yurtdışına yerleştirdiğini, Ferihan Kayalı’nın ise çalışmasına devam ettiğini belirtti.

 

 

 

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.