Başkan Erdem, Atatürk’ü özlemle anarak; Ata’mızın basına verdiği öneme değindi!

ABONE OL
10 Kasım 2020 15:47
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Fırat Havzası Gazeteciler Cemiyeti (FHGC) Başkanı ve Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Semih Erdem,  Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 82. yıl dönümünde Atamızı saygı, özlem ve rahmetle andığını belirterek, “Atam, sen rahat uyu! En büyük mirasım dediğin; Cumhuriyetin koruyucusu milletindir!” dedi. Ayrıca Başkan Erdem, Atatürk’ün basına verdiği öneme değindi.

 

 

Haber: Kübra TÜRKAN  

FHGC Başkanı ve Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Semih Erdem 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü dolayısıyla bir açıklama yaptı. Başkan Erdem; “Ülkemizi ve milletimizi, askerî – siyasi dehasıyla büyük bir işgalin pençesinden kurtaran Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ve büyük devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk, yaşamını adeta halkına adamış, işgal sürecinde bir yandan demokratik yönetim sistemini ilke edinirken, diğer yandan başta Çanakkale olmak üzere ülkemizin bütün savaşlardan zaferle çıkmasını sağlamıştır. Demokratik, laik, sosyal hukuk devletinin temellerini atan ve modern bir toplumsal hayatı hedefleyen devrimleri ile bizleri bugünlere taşıyan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ülkemizi gençlere emanet etmiş, bilimsel düşünceyi hep ön planda tutmuştur” dedi.

BAŞKAN ERDEM, ATATÜRK’ÜN BASINA VERDİĞİ ÖNEME DEĞİNDİ!

Atatürk’ün basını önemsediğini ve basın özgürlüğünün arkasında olan bir lider olduğuna değinen Başkan Erdem; “Ulu Önder;  “Basın, milletin müşterek sesidir. Bir milleti aydınlatma ve irşatta, bir millete muhtaç olduğu fikri gıdayı vermekte, hulasa bir milletin hedefi saadet olan müşterek bir istikamette yürümesini teminde, basın başlı başına bir kuvvet, bir mektep, bir rehberdir”  diyerek basını her daim önemsediğini de bu sözleri ile gözler önüne sermiştir. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, büyük devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, ebediyete intikal edişinin 82. yıl dönümünde, büyük bir özlem, saygı, minnet ve rahmetle anıyoruz. Atam sen rahat uyu! En büyük mirasım dediğin; Cumhuriyetin koruyucusu milletindir!” diyerek açıklamasını tamamladı.

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.