BAŞKAN DAĞHAN: VATANDAŞLARIN MAĞDURİYETİ DEVAM EDİYOR!

BAŞKAN DAĞHAN: VATANDAŞLARIN MAĞDURİYETİ DEVAM EDİYOR!

ABONE OL
12 Şubat 2021 14:52
BAŞKAN DAĞHAN: VATANDAŞLARIN MAĞDURİYETİ DEVAM EDİYOR!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

DEVA Partisi Elazığ İl Başkanı Murat Dağhan, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Başkan Dağhan; “25 ocak tarihinde devlet erkanının üst düzey katılımıyla yapılan tumturaklı TOKİ konut teslim törenine rağmen vatandaşların mağduriyetlerinin devam etmektedir” dedi ve vatandaşların mağduriyetlerinin giderilmesi adına yapılması gerekenleri de sıraladı. İşte Başkan Dağhan’ın açıklamasının detayları…

 

 

Vatandaşların mağduriyetlerinin ortadan kalkması adına yapılması gerekenleri aktaran Başkan Dağhan; “Bunların ortadan kaldırılabilmesi için TOKİ üzerinde yerelin denetimini ve süreçlere vatandaşın katılımını sağlamamız gerekir. Aksi halde, tüm işimiz gücümüz tumturaklı törenler izlemekten ibaret kalır ki, bu da tüm Elazığ olarak bizi işin içinden çıkamayacağımız bir noktaya sürükler. Bunların sonucunda da, çocuklarımıza miras olarak az sayıda katılımla da olsa miting havasına sokulmaya çalışılan teslim törenlerini, hamaset siyasetini ve bol miktarda 2+1 TOKİ barınma evi bırakırız” dedi.

DAĞHAN, TOKİ KONUTLARINI BARINMA EVİNE BENZETTİ!

TOKİ konutlarını barınma evine benzeten Başkan Dağhan; “Önemli olan 8 bin konut teslim etmek değil ki, aslolan bu konutlarda yaşamın hızla başlamasını sağlamaktır. Önemli olan vatandaşın bir an evvel bu evlere taşınmasını ve yaşamaya başlamasını temin etmektir. Buradan sizin aracılığınızla TOKİ yetkililerine; lütfen çevre düzeni, yol çalışması ve alt yapı eksiklerini en hızlı biçimde tamamlayınız” diye seslendi.

“VATANDAŞLARIN, UYGUN EV SAHİBİ OLMASI ÖNCELİKLİ HEDEFİMİZDİR”

Sözlerini sürdüren Dağhan; Elazığ il teşkilatlarının hazırladığı deprem raporuna istinaden, deprem mağduriyetleri neden bitmiyor? Şeklindeki vatandaşın haklı sorularına da uzun uzun açıklık getirdi.  Dağhan; “Deprem mağduru ve düşük gelirli vatandaşlarımızın konut ihtiyacını gidermeye odaklanmış, kâr amacı gütmeyen yeni bir kurum oluşturarak yapım işlerinin o ilde yerleşik yüklenicilere bu kurum denetiminde en şeffaf şekilde ihale edilmesini ve tüm gelirin yerelde kalmasını temin edecek bir yasal düzenlemeyle vatandaşların en uygun şartlarda ev sahibi olmasını mümkün kılmak öncelikli hedefimiz olmalıdır. Deva Partisi olarak bu düzenlemenin sonuna kadar takipçisi olacağız. Milletimizden, bu konuda bizden desteğini esirgememesini ve buna yönelik yapacağımız çalışmalarda bizleri izlemesini önemle istirham ediyoruz. (Haber Merkezi)

 

 

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.