Başkan Akbaba, ilçesine dair en büyük hayallerinden birini hayata geçirdi!

ABONE OL
10 Kasım 2020 16:26
0

BEĞENDİM

ABONE OL

90’lı yıllarda bazı terör olaylarından dolayı kötü bir imaj taşıyan Karakoçan ilçesini güzelleştirmek adına yoğun mesai harcayan Karakoçan Belediye Başkanı Ayhan Akbaba, ilçesine güzellikler katmaya devam ediyor. Başkan Akbaba, ilçesini; Doğu Anadolu Bölgesi’nde tek lavanta bahçesine sahip olan bir ilçe konumuna getirdi. Başkan Akbaba, hizmetleri ile ilçesinin hem çehresini hem de imajını düzeltiyor.

 

 

Haber: Kübra TÜRKAN/ ÖZEL

Her platformda; ilçesine dair en büyük hayallerinden birinin Karakoçan’ı lavanta bahçeleri ile süslemek olduğuna değinen Karakoçan Belediye Başkanı Ayhan Akbaba bugünlerde bu hayalini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyor.   Kendisini ve Karakoçan sakinlerini bir hayli mutlu eden bu gelişmenin ardından gazetemize özel açıklamalarda bulunan Başkan Akbaba’nın görüşlerinin ayrıntıları ise şöyle oldu…

LAVANTA BAHÇELERİ; İLÇEYE GÜZELLİK KATACAK!

Başkan Akbaba, “Doğu Anadolu Bölgesi’nin ilk ve tek lavanta bahçesinin Karakoçan’da olmasından büyük onur duymaktayım. Karakoçan Belediye’mizin lavanta bahçesi önümüzdeki yıl muazzam bir görsel şölen oluşturacak. Bu sayede; ilçemiz mis gibi lavanta kokmakla kalmayacak ayrıca, fotoğraf tutkunlarının ve dış çekimlerle fotoğraflarını güzelleştirmek isteyenlerin en uğrak yeri haline gelecek” dedi.

“KARAKOÇAN BELEDİYESİ; LAVANTA BAHÇELERİ İLE KARAKOÇAN’I GÖRENLER, KARAKOÇAN’A HAYRAN KALACAK!”

90’lı yıllarda ilçelerinin kırsallarında baş gösteren bazı terör olaylarından dolayı ilçelerinin imajının sarstığına değinen Başkan Akbaba, “İlçemizin üzerindeki bu kötü imajı da; Karakoçan Belediyesi Lavanta Bahçeleri sayesinde değiştirebileceğiz. İlçemize akın edenler mis gibi lavanta kokusu ve bir görsel şölen ile karşı karşıya kalacak” dedi.

“25 BİN ADET LAVANTA FİDESİ TOPRAKLA BULUŞUYOR!”

“Ve beklediğimiz gün geldi” diyerek lavanta ekimine dair bilgiler de veren Başkan Akbaba; “Doğu Anadolu Bölgesi’nde profesyonel anlamda en büyük lavanta dikimini, Karakoçan Belediyesi yapıyor. DAP İdaresinin katkılarıyla 36 bin m²bahçemize, 25 bin adet lavanta fidesini dikiyoruz.  Karakoçan Belediyesi Lavanta Bahçesi ilçemize hayırlı olsun” dedi.

DAP DESTEKLİ HAYATA GEÇİRİLEN PROJE SAYESİNDE BELEDİYENİN ÖZKAYNAKLARI TÜKENMEDİ!

Başkan Akbaba projeyi DAP’ın katkıları ile hayata geçirdiklerini ve bu sayede belediyenin özkaynaklarına da dokunulmadığını ifade etti. Yani Başkan Akbaba’nın talepte bulunması ve talepkâr olduğu konularda sonuç odaklı olması hem ilçelerine hem de belediyenin kasasına yaramaya da devam ediyor.

BAŞKAN AKBABA’NIN BİR DİĞER HEDEFİ DE; LAVANTA SABUNU ÜRETMEK!

Ayrıca Başkan Akbaba, önümüzdeki sene lavanta bahçelerine ziyaretçileri bekleyeceklerini kaydederek, ilerleyen süreçlerde ise lavanta sabunu üretmek istediklerini vurguladı. Akbaba; hedeflerinin bunlarla sınırlı olmadığının notunu düştü.

KARAKOÇANLILARI DA BU GÜZEL GELİŞME SEVİNDİRDİ!

Karakoçanlıların bu güzel gelişmelerin ardından sosyal medya hesapları üzerinden sevinçlerini dillendirmeyi de ihmal etmedi. Bazı Karakoçanlıların görüşleri ise şöyle oldu…M.Ç. “Başkanım bu kadar yenilik iyi değil bunun nazarı da var. Çok güzel olur  inşallah” dedi. Y.S. “Çok güzel bir görünüm sağlayacak lavanta tarlasını Karakoçan’da görmek çok hoş olacak hayırlı olsun. Selametle” ifadelerini kullandı. H.Ç. “Ne mutlu bana bir lafım para etti. Demiştim demekten nefret etsem de ben demiştim. Bu arada orta refüjden bilgin dahilinde arakladığım lavantalar tuttu ve yazın açtı sarıcanda konu komşunun bahçelerinde ekili ve tuttular. Anlayacağın 1-0 öndeyim. Başkanım” diyerek bir diğer vatandaş ise çoktan lavanta işine giriştiğini ifade etti.  Karakoçanlıların birçoğu ise; lavanta bahçelerinin ilçelerini güzelleştireceğinin notunu düşerek, emeği geçenlere teşekkür etti.

 

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.