Akman: Siyasiler, Elazığ’ın tarım ve hayvancılıktaki hâline ağlamalı!

Akman: Siyasiler, Elazığ’ın tarım ve hayvancılıktaki hâline ağlamalı!

ABONE OL
12 Eylül 2021 15:11
Akman: Siyasiler, Elazığ’ın tarım ve hayvancılıktaki hâline ağlamalı!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Yeniden Refah Partisi Kurucular Kurulu Üyesi hemşehrimiz Ahmet Akman, ‘Bölgesel Kalkınmada Elazığ Modeli’ başlığı altında Elazığ’ımızın yarınlara emin adımlarla ilerlemesi adına nelerin yapılması gerektiğinin mesajını verdi. Sunumu sırasında çeşitli veriler paylaşan Akman,  2009 yılında tarım sektöründe ilimizde %49 çalışanın olduğuna ama şimdilerde tarım sektöründe çalışanların oranının %29 oranına düştüğünü yani tüketime dayalı ilerlemekte olduğumuzu ifade ederek, tarım ve hayvancılıktaki bu tabloyu gören siyasilerin ağlaması gerektiğini belirtti. Ayrıca Akman, bölgesel rekabetten ziyade bölgesel işbirliğinin öne çıkarılması gerektiğini kaydederek, Bölgesel Kalkınmada neden Elazığ Modelini uygulanması gerektiğini detayları ile anlattı.

 

 

Haber: Kübra TÜRKAN  

Yeniden Refah Partisi Kurucular Kurulu Üyesi Ahmet Akman, Yeniden Refah Partisi Elazığ İl Başkanı Av. Erhun Karakuş ve yönetim kurulu üyeleri, ilimiz yerel basını ile kahvaltılı bir basın toplantısında hafta sonu bir araya geldi.

AKMAN, ‘BÖLGESEL KALKINMADA ELAZIĞ MODELİ NASIL OLMALI?’ YI ANLATTI!

Toplantıda Yeniden Refah Partisi Kurucular Kurulu Üyesi hemşehrimiz Ahmet Akman, ‘Bölgesel Kalkınmada Elazığ Modeli’ başlığı altında bir sunum gerçekleştirdi. Sunumu sırasında Elazığ’ımızın sahip olduğu zenginliklere dikkat çeken Akman, bu zenginliklerin katma değere dönmesi adına nelerin yapılması gerektiğinin mesajını da verdi. 2009 verileri ile günümüzdeki bir takım ekonomik ve istihdama dair verileri paylaşan Akman ilimizin git gide üretimden uzaklaştığının notunu düştü.

“TARIM VE HAYVANCILIKTAKİ BU DÜŞÜŞÜ GÖREN SİYASİLER AĞLAMALI!”

Elazığ’ın eskiden tarım ve hayvancılık kenti olarak adlandırıldığına ama şimdi bu şekilde Elazığ’ın nitelendirilmediğine de dikkat çeken Akman; “ilimizde tarım sektöründe 2009 yılında %49 çalışan vadı ama şimdilerde tarım sektöründe çalışanların oranı %29 oranına düştü yani tüketime dayalı ilerlemekteyiz. Tarım ve hayvancılıktaki bu tabloyu gören siyasilerin ağlaması gerekiyor” dedi.

“BÖLGESEL REKABETİ DEĞİL, BÖLGESEL İŞBİRLİĞİNİ ÖNE ÇIKARMALIYIZ!”

Ayrıca Akman, bölgesel rekabetten ziyade bölgesel işbirliğinin öne çıkarılması gerektiğini kaydederek, Bölgesel Kalkınmada neden Elazığ Modelini uygulanması gerektiğini detayları ile basın mensupları ile paylaştı ve üreten bir muhalefet yaptıklarının notunu düştü. Akman’ın sunumun ardından Yeniden Refah Partisi Elazığ İl Başkanı Av. Erhun Karakuş ise; “3 yıla yakın önce partimiz kuruldu. 2,5 yıla yakında Elazığ’ımızda teşkilatlarımızı tamamlayarak, siyasi çalışmalarımıza başladık. 29 Ekim tarihinde 81 ile ağır sanayi çalışmamız projemiz var.  İktidara geldiğimizde tıpkı 77 yılında olduğu gibi;  ülkemizde başlattığı ve o fabrikalarda çalışan, ağır sanayinin ikinci 40. yılda başlatacağız” dedi.

“DEVLETE,  PTT İNTERNET SİTESİNDEN YAĞ SATMAK MI YAKIŞIYOR?”

Devlet eliyle fabrika yapacaklarını ifade ettiklerinde eleştiri aldıklarını kaydeden Başkan Karakuş; “Devlet eliyle mi fabrika işletilir? Ya da KİT’ler zarar ediyor. Eleştirileri alıyoruz. Siz tekrar kurarak, tekrardan devleti zarar mı ettirecek siniz? Denilmekte. Haliyle böyle söyleyenlere şunu ifade ediyoruz: PTT’nin internet sitesi üzerinden Ayçiçek yağı satmak, Kültürpark önüne sebze TIR’ını çekerek; domates, salatalık satmak devlete yakışıyor da 5 bin ya 6 bin kişinin istihdam edileceği fabrikaları kurmak bu devlete yakışmıyor mu?” ifadelerini kullandı.

SORUMLU BİR MUHALEFET PARTİSİYİZ!”

Erbakan hükûmetinin yaptıklarını da aktaran Başkan Karakuş; “Birçok projeyi bugün dile getiriyoruz. Biz mevcut muhalefet partileri gibi, şahıs bazlı muhalefet yapan, şahsa odaklanan ve şahsa takıntılı  değiliz. Cumhurbaşkanı oradan insin de sonrasında kıyamet kopsun demiyoruz. Evet biz de muhalefet partisiyiz Cumhurbaşkanını oradan demokratik yollar ile indirip genel başkanımızı cumhurbaşkanı yaparak, bu ideallerimizi gerçekleştirmek isteyen bir partiyiz. Ama biz sonrasında neler yapacağımızı aktarıyoruz. Biz sorumlu bir muhalefet partisiyiz” dedi.

“SADECE GÜNLÜK SİYASAL SÖYLEMLER PEŞİNDE DEĞİLİZ!”

“Sadece günlük siyasal söylemler peşinde değiliz” diyen Karakuş; “Meclise girdiğimizde, iktidar olduğumuzda nelerin peşinde koştuğumuzu ifade eden bir partiyiz. Buna yönelik çalışmalar yapmaktayız” dedi. Seçime Türkiye genelinde olduğu gibi ilimiz özelinde de hazır olduklarının notunu düşen Karakuş; “Henüz seçimin tarihi 2023 gözükse de biz Elazığ’daki bin 673 sandıkta binin üzerinde baş müşahit atamasını gerçekleştirdik. Ekim ayında ise Genel Başkanımızın katılımıyla baş müşahitlerimize eğitim verilecek. Yani biz hem siyasi çalışmaları yapıyor hem de sorumlu muhalefet anlayışıyla Elazığ’ımızın sorunlarına eğiliyoruz” diyerek Elazığ’a yönelik projeler yaparak bunları genel merkezlerine sunduklarını da ifade etti.

“ADAY LİSTESİ BELKİ SEÇİME BİR YIL KALA NETLEŞİR!”

Seçime dair girmemiş bir siyasi parti olarak projeler üreten başka bir siyasi parti olmadığını da ifade eden Karakuş, basın mensuplarının sorunlarını da yanıtladı.  İlk olarak Karakuş, aday listeniz hazır mı? Sorusuna cevap verdi. Başkan Karakuş; “CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, aday listesini gündeme taşıdı. Siyasi gelenekte seçim startı verildiğinde listelerin açıklandığı pek görülmedi.  Bazı ilçe başkanlarımızda seçime bir yıl kala;  10 kişilik aday adayı listesi belirlensin ve adaylar son 3 ay gelip çalışmakla bu işi üstlenmesinler diyenler de var. Bu konuyu genel merkeze ilettik. Artık onların tasarrufu. Ama partimize ilgi var” dedi.

“BURASI TÜRKİYE, HER AN HER ŞEY OLABİLİR AMA BEN ERKEN SEÇİM ÖNGÖRMÜYORUM!”

Erken seçim öngörüsüne dair de açıklama da yapan Karakuş, erken seçim olursa hazırlıklı olduklarını belirtti. Ancak şahsi olarak güçlü iktidarların erken seçimden korkmadığını biliyorum. Yani cumhur ittifakı; AK Parti ve MHP güçlü bir durumda değiller. Cumhurbaşkanlığı noktasında henüz açıklamada yok. Ben 2023’e kadar cumhur ittifakının süreci götüreceğini düşünüyorum. Ama burası Türkiye her an her şey olabilir” diyerek sözlerini noktaladı. Yeniden Refah Partililer açıklamaların bitiminde  program katılanlara da kahvenin 40 yıl hatırı  vardır diyerek kahve fincanı hediye etti.

 

 

 

 

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.