AKBABA, HAYALİNİ KURDUĞU KARAKOÇAN İÇİN ÇALIŞIYOR!

ABONE OL
27 Nisan 2020 14:33
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Karakoçan Belediye Başkanı Ayhan Akbaba, Karakoçan’ın önünü açacak projeler için çalışmalarını sürdürüyor. Başkan Akbaba, hem Atık Su Arıtma Tesisi hem de Güneş Enerji Santralli noktasında çalışmaları yürütüyor. Başkan Akbaba bu gayretli çalışmaları ile Karakoçanlıların da takdirini de kazanıyor.  Bazı vatandaşlar ise Başkan Akbaba’ya taleplerini de ileterek, yarınlara yön verilerek hizmet edilmesinin öneminden bahsetti.

 

 

Haber: Kübra TÜRKAN / ÖZEL

Başkan Akbaba, koronavirüs ile mücadele ederken ilçede hayata geçirmek istediği projelerle de ilgilenmeye devam ediyor.

BAZI PROJELER BAŞKAN AKBABA’DA DA HEYECAN UYANDIRIYOR!

Başkan Akbaba; “İhalesini yaptığımız ‘Karakoçan Belediyesi Katı Atık Transfer Rampası’ işini yüklenici firmamızla son kez kontrol ederek, yarın ilk kazmamızı vuruyoruz. Karakoçan’da 80 yıldır uygulanan vahşi çöp depolamaya son vererek, doğamızı ve çevremizi çöp dağlarından kurtaracak bu adımımızın, İlçemize hayırlı olmasını temenni ediyoruz. (İlçeye sözüm olsun, Bahçelievler çöp alanımızı toprakla örterek orayı ağaçlandırmayı da becerirsem, orada herkese çay benden…)”  diyerek bu projelerin kendisini ne denli heyecanlandırdığının da notunu düştü.

BAŞKAN AKBABA, KARAKOÇAN SEVGİSİ VE AŞKIYLA DURMADAN ÇALIŞIYOR!

Başkan Akbaba’nın bu müjdeli haberine sevinen Karakoçanlılar ise çeşitli yorumlarda bulundu.  Karakoçanlıların büyük çoğunluğu Başkan Akbaba’ya teşekkürlerini sundu.  H.A. “Karakoçanımıza hayırlı olsun. Seçimden önce söz verdiğiniz projeleri büyük bir çaba ve gayretinizle tek tek temelini atmaya başladınız. İnşallah dünyanın ve ülkemizin yaşadığı bu zor süreçlere rağmen 5 yıl süre zarfında projelerinizin çoğunu gerçekleştirirsiniz. Karakoçan sevgisi ve aşkıyla durmak yok yola devam başkanım” ifadelerini kullandı.

“ÇEVRE KONUSUNDA HALK BİLİNÇLENDİRİLMELİ”

Bir başka vatandaş ise; F. C. “Ayhan Akbaba Başkanım sen kendin Avrupa’da kısada olsa kaldın ve benim bu yaptığınıza ilaveten eklemek istediğim bazı noktalar var. Birincisi halkı bilinçlendirmek. İkincisi halka çöp ayırt etmeyi öğretmek. Üçüncüsü ise çöp konteyner sayılarını arttırmaktır. Bu konuyla gerçekten yıllardır ilgileniyorum.  Maalesef gelmek nasip olmuyor şu an. Ama ilk fırsatta yanına gelip bu konuları istişare edip elimizden gelenleri yapmak isterim. Sevgi ve saygılarımla” diyerek çevre noktasında halkın bilinçlendirilmesi gerektiğini vurguladı.

BAŞKAN AKBABA, BİRDEN ÇOK PROJE İLE BİRDEN İLGİLENİYOR!

Koronavirüs salgını ile mücadele ederken farklı projeleri de hayata geçirdiklerini vurgulayan Başkan Akbaba; “Bu sıralar dezenfekte ve maske üretimi dışında ne mi yapıyoruz? Güneş Enerji Santrali ve Atık Su Arıtma Tesisi projelerimizin takibi ve resmi süreçleri tüm hızıyla devam ederken, bizler bir yandan çöp transfer rampamızın temelini kazıyor, bir yandan da toprağa dokunarak hayata değer katma hayalimiz olan Lavanta Bahçemizde hummalı bir çalışma içindeyiz” diyerek son derece önemsediği lavanta bahçeleri ile ilgili de çalışmalar içerisinde olduğunu ifade etti.

KARAKOÇAN SAKİNLERİNDEN BAZILARI, TALEPLERİNİ DE İLETTİ!

Başkan Akbaba’nın bu girişimlerinin en büyük destekçisi ise her zaman olduğu gibi Karakoçan sakinleri oldu. Karakoçan sakinlerinin bazılarının bu konuya ilişkin getirdiği yorumlar şöyle oldu… Z.D. “İlçe sakinlerinden biri olarak yapacağınız hangi plan ve proje olursa olsun, bilin ki her zaman destekçiniz olacağız. Başarılar hizmet yapılarak kazanılır, başarılarınızın devamını diliyorum başkanım” dedi. U.Ş. “Kolay gelsin aynı zamanda da Kulubaba Mahallesi’nde olan yağmur suyu sorununa da öncelik vermenizi bekliyoruz her ilkbaharda bahçelerimize dolan suların kesilmesi de bizim için önemli” diyerek bir ihtiyaçlarını dillendirdi.

VATANDAŞ: YARINLARIMIZA YÖN VEREREK HİZMET EDELİM!

S.G. “Değerli Karakoçan evladı Allah bu çalışmalarınıza muvaffakiyet versin lakin iki maruzatı arz edeceğim. Bir ekin alanlarının betonlaşmasına iki şehir imar bina yapımını lütfen üç beş müteahhite kurban etmeyin.  Bu koronavürüsü belki aklı başa getirir. Eğer Amerika buğdaya bir ambargo uygularsa ne o beton yığınları ne de o karanlık daireler fayda verir lütfen memleketin dünkü dedelerimizin çektiği kıtlığı hesaba katarak yarılarımıza yön verelim.  Güzel memleketimize ona göre hizmet edelim verimli arazilerimizden ziyade biraz kıraç bölgeleri verimli hale getirelim. İnşallah saygı ve selamlarımla Ramazanı şeriflerinizde mübarek olsun. Karakoçan’ı sevenlere,  insanları sevenlere ve insan olma yolunda mücadele verenlere selam olsun” dedi.

 

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.