Ak Parti’de Yeni İl Başkanının Belirlenmesi İçin Temayül Yoklaması Yapıldı

ABONE OL
23 Temmuz 2020 19:23
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ak Parti Elazığ İl Başkanlığı’na atanacak olan ismin belirleneceği temayül yoklaması, Bölge Koordinatörü Mahmut Gürcan ve Elazığ İl Koordinatörü Mahmut Sami Mallı’nın da katılımı ile Ak Parti Elazığ İl Binası’nda gerçekleştirildi.

 

Ak Parti Elazığ İl Başkanı Ramazan Gürgöze’nin görevinden istifa etmesinin ardından, yeni il başkanının belirlenmesi için, temayül yoklaması yapıldı.

Saat 10.00’da Ak Parti Elazığ İl Başkanlığı’nda gerçekleştirilen temayül yoklaması; bölge koordinatörü Mahmut Gürcan ve Elazığ İl Koordinatörü Mahmut Sami Mallı’nın da katılımı ile yapıldı.

İl yönetim kurulu üyelerine hitaben ilk olarak söz alan bölge koordinatörü Mahmut Gürcan, İl Başkanlığı İçin Oylama Yapmadıklarını Sadece Herkesten Fikir Alacaklarını Aktardı.

Ak Parti Elazığ İl Koordinatörü Mahmut Sami Mallı ise yaptığı değerlendirmede; ‘’Temayül süreci bu işin yüzde 20’si. Temayülden çıkan isimler arasında il başkanı olan abilerimiz, ablalarımız oldu. Temayülü biz çok önemsiyoruz. isim havuzu anlamında en önemli yaptığımız değerlendirmelerden bir tanesidir.” dedi.

Elazığ’da sokağın ve sivil toplum kuruluşlarının nabzını tutacaklarını da belirten Mallı: “Birkaç gün Elazığ’da olacağız. Hem sokağın, hem teşkilatımızın hem sivil toplum kuruluşlarının nabzını tutacağız. Onların duygu ve düşüncelerini alacağız. Şehirden ayrıldıktan sonra yapılan çalışmayı AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkanlığı birimine, Erkan Kandemir başkanımıza bu raporu teslim edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Edinilen  bilgiye göre Şerafettin Yıldırım, İbrahim Gök, Haydar Evliyaoğlu, Sebahattin Kent, Selahattin Çobanoğlu, İbrahim Kayaoğlu, Mahir Sönmez ve Rahman Kızılkaya AK Parti Elazığ İl Başkanlığı için aday gösterildi.

www.kanal23.com

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.