“AİLEYİ, ÖNCELİKLERİMİZİN EN BAŞINA YERLEŞTİRECEĞİZ!”

“AİLEYİ, ÖNCELİKLERİMİZİN EN BAŞINA YERLEŞTİRECEĞİZ!”

ABONE OL
22 Şubat 2021 19:14
“AİLEYİ, ÖNCELİKLERİMİZİN EN BAŞINA YERLEŞTİRECEĞİZ!”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan; televizyon, internet gibi mecralarla aileye saldırıldığını belirterek; “Batı’da ailenin çöküşü, kadının metalaştırılıp bu kutlu vazifeden uzaklaştırılmasıyla başlamıştır. Aynı oyunu bizim de üzerimizde oynamaya çalışıyorlar. Televizyonuyla, filmiyle, dizisiyle, müziğiyle, internetiyle ve daha nice mecralarıyla ailemize yönelik çok büyük operasyonlar çekiliyor” diyerek önümüzdeki dönemde eğitim ve kültürle birlikte aileyi de önceliklerinin en başına yerleştireceklerini kaydetti.

 

 

Haber: Songül DURSUN

Türk toplumunda aile kurumu çok önemli bir yere sahiptir. Toplumumuzun ahlakî değerleriyle bağdaşmayan televizyon dizileriyle birlikte değişen değerleri, kapitalizmin aracı haline gelen görsel medyaya teslim olmuş durumda. Türk toplumunun ahlak yapısına aykırı yapımlar her geçen gün artmakla beraber belli belirsiz senaryolarla beyinleri her noktada pasifize etmeye çalışmakta. Dizi senaryolarında uyarlamada dikkat edilmeyen en önemli konu da Türk kültürüne ve ahlak yapısına uygunluğu…

SİNEMA, DİZİ, FİLM VE MODA SEKTÖRÜNDE TOPLUMSAL DEJENERASYON HEDEFLENİYOR

Türkiye’de sinema, dizi, film ve moda sektöründe gizli lobilerce bilinçli finanse edilerek ön plana çıkarılan geleneksel aile yapısıyla uyuşmayan tipolojilerin, toplumsal dejenerasyonu hedeflediği belirtilirken, bu durum toplumun her kesiminden tepki görürken konuya Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan; dikkat çekerek, açıklamalarda bulundu ve “Televizyonuyla, filmiyle, dizisiyle, müziğiyle, internetiyle ve daha nice mecralarıyla ailemize yönelik çok büyük operasyonlar çekiliyor” diyerek “Bizi ayakta tutan değerlerimize yeniden sıkı sıkıya sarılacağız” diye kaydetti. Erdoğan; “İnşallah önümüzdeki dönemde eğitim ve kültürle birlikte aileyi de önceliklerimizin en başına yerleştirerek bu hakikatleri cümle âleme göstereceğiz” İfadelerinde bulundu.

“TÜRK AİLE YAPISINA SALDIRILAR DÜZENLENMEKTE”

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Adana, Hakkari, İstanbul, Manisa, Malatya Şanlıurfa ve Tokat İl Kadın Kolları 6. Olağan Kongrelerine katıldı. Erdoğan buradaki konuşmasında Türk aile yapısına saldırılar düzenlendiğini belirtti.

“HER ALANDA KADINLARIMIZI HAK ETTİKLERİ YERLERE GETİRMENİN GAYRETİ İÇİNDE OLDUK”

Erdoğan’ın açıklamalarında kadına ve aileye verdiği öneme vurgu yaparak; “Birileri sadece kadının adını kullanır, bedenini istismar eder, ruhunu yaralarken, biz her alanda kadınlarımızı hak ettikleri yerlere getirmenin gayreti içinde olduk. Anne olarak başımızın tacı, kardeş olarak canımızdan bir parça, eş olarak hayat arkadaşımız, evlat olarak gözümüzün nuru gördüğümüz kadınlarımız için çalışmaya bundan sonra da devam edeceğiz” dedi.

“AİLEMİZE YÖNELİK ÇOK BÜYÜK OPERASYONLAR ÇEKİLİYOR”

Kadınlara yönelik hizmetlerinin odağında hep ailenin yer aldığını vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şu değerlendirmelerde bulundu: Erkek ailenin direğiyse, kadın da temelidir. Kadının sarıp sarmalamadığı veya şefkati ve dirayetiyle kucaklamadığı bir ailenin dağılıp gitmesi kaçınılmazdır. Batı’da ailenin çöküşü, kadının metalaştırılıp bu kutlu vazifeden uzaklaştırılmasıyla başlamıştır. Aynı oyunu bizim de üzerimizde oynamaya çalışıyorlar. Televizyonuyla, filmiyle, dizisiyle, müziğiyle, internetiyle ve daha nice mecralarıyla ailemize yönelik çok büyük operasyonlar çekiliyor. Biz, kadınlarımızın siyasetle ve sivil toplum faaliyetleriyle meşgul olurken aile içindeki görevlerini yürütebileceğine yürekten inanıyoruz. Biz, kadınlarımızın iş hayatında yükselirken de ailelerine sahip çıkmayı sürdürebileceklerine yürekten inanıyoruz. Ama bazıları, sanki bunların birbirinin alternatifi gibi, biri olduğunda diğeri ortadan kalkacakmış gibi göstermenin gayreti içindedir. Tabi bunlar Türk kadınını tanımıyor. Tabii bunlar ülkemizdeki hanımların irfanını, kabiliyetini, azmini, gücünü bilmiyor. İnşallah önümüzdeki dönemde eğitim ve kültürle birlikte aileyi de önceliklerimizin en başına yerleştirerek bu hakikatleri cümle âleme göstereceğiz.

“NÜFUS AVANTAJIMIZI SÜRDÜRMENİN YOLU AİLEYE SAHİP ÇIKMAKTAN GEÇİYOR”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, açıklamalarında Türkiye’nin nüfusunun 84 milyona dayandığını ancak nüfus artış hızının neredeyse yarı yarıya düştüğüne dikkati çekerek, bu gidişle, çok da uzak olmayan bir dönemde nüfusun azalmaya dahi başlayacağı uyarısında bulundu ve  “Avrupa ülkeleri bu tehditle uzunca bir süredir karşı karşıya. Türkiye’nin de aynı akıbete duçar olmasına izin vermeyeceğiz. Nüfus avantajımızı sürdürmenin yolu aileye sahip çıkmaktan geçiyor” sözlerine yer verdi.

“BİZİ AYAKTA TUTAN DEĞERLERİMİZE YENİDEN SIKI SIKIYA SARILACAĞIZ”

Şair Arif Nihat Asya’nın Fetih Marşından bir kıta okuyan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Evet… Fatihler doğuracak, Fatihler yetiştirecek, Fatihlere istikamet gösterecek kızlarımızla, kadınlarımızla, annelerimizle birlikte aydınlık geleceğimize doğru yürüyeceğiz. Eskiler, ‘yitik kaybedildiği yerde aranır’ derler. Biz de millî ve manevi hasletlerimize yönelik saldırıları, ilk başladığı yerde, yani ailede boşa çıkartarak binlerce yıldır bizi ayakta tutan değerlerimize yeniden sıkı sıkıya sarılacağız” diye konuştu.

ERDOĞAN’DAN AİLELERE ÇAĞRI:  EVLATLARINIZA SAHİP ÇIKIN!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yeni Adana Stadı’nın açılışında da yine ailelere çağrı yaptı ve Türkiye’yi hedeflerinden uzaklaştırmak isteyenlerin gençlerimiz üzerinden kendilerine ikbal devşirmeye çalışanların varlığına dikkat çekerek; bunlara bugüne kadar fırsat vermediklerini bundan sonrasında da vermeyeceklerini kaydetti. “Gençlerimizin arasına nefret ve nifak tohumu ekilmesine asla müsaade etmeyeceğiz” diye konuşan Erdoğan, bu konuda devletin kurumlarıyla beraber ailelere de çok önemli görevler düştüğüne dikkat ederek, ailelerden evlatlarına sahip çıkmalarını, her biri Türkiye için bir cevher olan bu gençleri profesyonel provokatörlerin ellerine terk etmemelerini isteyerek bir kez daha aile kurumunun önemine değindi.

KADINA ŞİDDETTİN ÖNLENMESİ KONUSUNDA DA CİDDİ ADIMLAR ATILMASINI BEKLİYORUZ

Evet, kadın, ailenin önemli bir aktörüdür. Ailede kadının misyonuna vurgu yapmak amacıyla kullanılan ‘Yuvayı dişi kuş yapar’ atasözü de ailede kadın ve aile kurumu açısından kadın kimliği üzerinde durulması gerektiğinin bir göstergesidir. Ancak, Türkiye’de bir günde yaşam hakları, umutları ve hayalleri ellerinden alınan, vahşice katledilen kadın cinayetleri kadına şiddet haberleri okuyoruz, izliyoruz. Ülkemizde son yıllarda ve özellikle pandemi sürecinde gittikçe artan kadın cinayetleri, kadına yönelik şiddet olayları, çocuk istismarları, tacizler ve tecavüzler, toplumsal cinsiyet eşitsizlikleri kaygımızı daha da arttırıyor. Bu anlamda Sayın Cumhurbaşkanımızın kadına ve aileye verdiği öneme binaen bu konuya da acilen parmak basıp, ciddi adımlar atılmasını beklediğimizi ifade ediyoruz.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.