82 YILLIK HASRET!

ABONE OL
9 Kasım 2020 19:13
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Atamızı; saygı, özlem ve rahmetle anıyoruz!

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 82.  yıldönümünde Atamızı; saygı, özlem ve rahmetle anıyoruz. Bugün matem günü; Ulu Önderimiz sadece ülkemiz genelinde değil, dünyada da saygı ve özlemle anılıyor. Fırat gazetesi ailesi olarak bizler de büyük hasretin 82. yılında atamızın izinde olduğumuzu belirterek, Atamızın kurmuş olduğu; demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti’ni ebediyete kadar yaşatacağımızı ayrıca Ulu Önderimizin ilke ve devrimlerinin yılmaz koruyucuları olacağımızı ifade ediyoruz.

 

 

Haber: Kübra TÜRKAN

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk bundan 82 yıl önce yani 10 Kasım 1938 günü saat 9’u 5 geçe İstanbul Dolmabahçe Sarayı’nda hayata gözlerini yumdu. Büyük hasretin 82. yıldönümünde Fırat gazetesi olarak bizler de Atamızın sonsuza dek kalplerimizde yaşadığının bilinciyle;  Atamızı; saygı, özlem ve rahmetle andığımızı belirtiyoruz.

 ATATÜRK’ÜN EMANET ETTİĞİ CUMHURİYETİN; YILMAZ KORUYUCULARIYIZ!

Biliyoruz ki bugün milletimizin her bir ferdi de dünyanın bir çok tarafında da Atamız, saygıyla yad edilecek. Milletimizin her bir ferdi; Atatürk’ün getirdiği ilke ve devrimlerin gönüllü ve azimli birer korucusudur. Millet olarak Atamızın izinde ve bize onun emanet ettiği Cumhuriyetin yılmaz koruyucuları olarak, ülkemizi muhasır medeniyetler seviyesine çıkarmak adına çalışıyoruz.

ULU ÖNDERİMİZ, SONSUZA DEK KALPLERİMİZDE YAŞAYACAK!

“Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır, Fakat Türkiye Cumhuriyeti ebediyen yaşayacaktır” diyen Ulu Önderimiz sonsuza dek kalplerimizde yaşayacak. Matem gününde Atamızı ne denli özlediğimizi gözler önüne seren ve vermek istediğimiz birkaç mesaj ise şöyle…

“Atatürk’ün başardığı işler; mucize ve harika kabilindedir. Birkaç yıl içinde memleketinde yaptığı inkılaplar, birkaç yüzyılda gerçekleştirilemeyecek işlerdir”

“Ufukta bir ışık belirdi 10 Kasım sabahında; güneş doğmuyor, hava karanlık ve sokaklar ıssız!”

“Her yerde sen, her şeyde sen bilsem ki nasıl söylesem; Atam rahat uyu! Emanetini çiğnetmeyiz!”

ATATÜRK DİYOR Kİ;

İki Mustafa Kemal vardır:

Biri ben et ve kemik geçici Mustafa Kemal…

İkinci Mustafa Kemal; onu ben kelimesiyle ifade edemem o ben değil, bizdir!

O, memleketin her köşesinde; yeni fikir, yeni hayat ve büyük ülkü için uğraşan aydın ve savaşçı bir topluluktur.

Ben onların rüyasını temsil ediyorum. Benim teşebbüslerim, onların özlemini çektikleri şeyleri tatmin içindir.

O MUSTAFA KEMAL SİZSİNİZ, HEPİNİZSİNİZ.

Geçici olmayan, yaşaması ve başarılı olması gereken Mustafa Kemal odur!

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.