F.Ü ile Hafız Abdullah Nazırlı Eğitim Merkezi arasında işbirliği protokolü

F.Ü ile Hafız Abdullah Nazırlı Eğitim Merkezi arasında işbirliği protokolü

ABONE OL
9 Eylül 2021 14:27
F.Ü ile Hafız Abdullah Nazırlı Eğitim Merkezi arasında işbirliği protokolü
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Aziz şehir Din Eğitimi alanında etkin verimli hizmetler veren güzide kurumlardan olan Fırat Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ile Elazığ Harput Hafız Abdullah Nazırlı Eğitim Merkezi Müdürlüğü arasında düzenlenen Eğitim Öğretim ve Karşılıklı İş Birliği Protokolü İmza töreni düzenlendi.

 

Elazığ Harput Hafız Abdullah Nazırlı Eğitim Merkezi Müdürlüğü kütüphanesinde gerçekleştirilen imza törenine Fırat Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı  Prof. Dr. Veysel Özdemir, Elazığ Harput Hafız Abdullah Nazırlı Eğitim Merkezi Müdürü  Turgut Tunç ile iki kurumdan eğitimciler katıldı.

Törende konuşan Elazığ Harput Hafız Abdullah Nazırlı Eğitim Merkezi Müdürü Turgut Tunç Fırat Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ile Elazığ Harput Hafız Abdullah Nazırlı Eğitim Merkezi Müdürlüğü arasında düzenlenen Eğitim Öğretim ve Karşılıklı İş Birliği Protokolü çok hayırlı ve güzel bir faaliyetin temelli atıldığını belirtti.

TUNÇ: EĞİTİM VE ÖĞRETİM ALANINDA SÜREKLİ BİRBİRİNE DESTEK VERMELERİ SEBEBİYLE SN. ÖZDEMİR’E TEŞEKKÜR EDİYORUM

Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve Fırat Üniversitesi İlahiyat Fakültesi arasındaki işbirliğinin çok eski zamanlara dayandığının altına çizen Eğitim Merkezi Müdür  Tunç, “1982’li yıllardan itibaren Eğitim Merkezi Müdürlüğümüz ile 1994 yılında açılan İlahiyat Fakültemiz arasında Eğitim ve öğretim alanında sürekli birbirine destek vermeleri sebebiyle Sayın  Özdemir’e teşekkür ediyorum.” dedi. Bu protokol ile birlikte sempozyumlar, konferanslar yaparak hem ilmi faaliyet düzenlemeyi hem de şehir alanında tanınmış ilim erbabıyla buluşmasını hedeflemekteyiz.

TUNÇ: FAKÜLTEMİZİN ÖĞRETİM GÖREVLİLERİNE VE ÖĞRENCİLERİNE KIRAAT KONUSUNDA DESTEK VERMEYİ PLANLIYORUZ

Tunç, “Aziz şehrimizde Hizmet veren eğitim merkezimiz Türkiye’nin dört bir yanından gelen İmam-Hatip, Müezzin Kayyım ve Kuran Kursu Hocalarımızın günün şartlarına uygun Pedagojik Eğitim, Çocuk ve Yetişkin Psikolojisi, Deizm, Ateizm gibi akımlara karşı daha donanımlı olmaları gayesi ile İlahiyat Fakültemizin Öğretim görevlilerinden destek almayı aynı zamanda İlahiyat öğrencilerine kıraat konusunda destek vermeyi planlıyoruz.” dedi

ÖZDEMİR: GELİŞİMLERİNİN DESTEKLENMESİ VE VERİMLERİNİN ARTTIRILMASI İÇİN BİZ DE ÜZERİMİZE DÜŞEN KATKIYI SUNACAĞIZ

Fırat Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı  Prof. Dr. Veysel Özdemir “Din Görevlilerimize mesleki, akademik ve kültürel alanlarda mesleki gelişimlerinin desteklenmesi ve verimlerinin arttırılması için biz de üzerimize düşen katkıyı sunacağız. Bu protokol ile din eğitimi ve öğretimi faaliyetlerinde Fırat Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ile Elazığ Harput Hafız Abdullah Nazırlı Eğitim Merkezi iş birliği çerçevesinde, yükseköğrenim gören öğrencilerimize milli, manevi, ahlaki, insani ve kültürel değerlerimizin benimsetilmesi; Kur’an Kursu Öğreticileri, İmam ve Müezzinlerimizin mesleki, akademik ve kültürel alanlarda mesleki gelişimlerinin desteklenmesi ve verimlerinin arttırılması için eğitim öğretim faaliyetleri düzenlemek ve ortak projelerde gerekli katkıları sağlamak amaçlanmaktadır”. dedi.

TUNÇ: İNSANA ANCAK VE ANCAK ÇALIŞTIĞININ KARŞILIĞI VARDIR

Necm Suresinin 39. ve 40. ayet-i kerimelerine işaret eden Müdür  Tunç, “İnsana ancak ve ancak çalıştığının karşılığı vardır. Ve o çalıştığının karşılığını görecektir.” diye Rabbimiz bizleri müjdeliyor. Bizler de samimi bir niyetle gayret edeceğiz ve Rabbimiz de bunun nimetlerini çocuklarımız üzerinden milletimize gösterecektir.” dedi.

Konuşmaların ardından Fırat Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ile Elazığ Harput Hafız Abdullah Nazırlı Eğitim Merkezi Müdürlüğü arasında düzenlenen Eğitim Öğretim ve Karşılıklı İş Birliği Protokolü imzalandı. İşbirliği protokolüne Fırat Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Veysel Özdemir, Harput Eğitim Merkezi Müdürü Turgut Tunç, Doç. Dr. Tuncay Karateke, Doç. Dr. Tahsin Kazan, Doç. Dr. Nesrişah Saylan, Dr. Öğretim Üyesi Mustafa Taş, Dr. Öğretim Üyesi Erdoğan Sarıtepe, Dr. Öğretim Üyesi Ayşe Meydanoğlu, Dr. Öğretim Üyesi Nizamettin Çelik, Eğitim Uzmanı Mehmet Bilici katıldılar.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.