“Mülakat Kayıt Altına Alınsın!”

“Mülakat Kayıt Altına Alınsın!”

ABONE OL
8 Eylül 2021 19:09
“Mülakat Kayıt Altına Alınsın!”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

DEVA Partisi İl Başkanlığı DSİ 9. Bölge Müdürlüğü’nün 72 Sürekli İşçi Alımı İçin Yapacakları Mülakat Aşaması İle İlgili Açıklama Yaptı. Mülakatın Kamu Vicdanının Rahat Edeceği Şekilde Yapılması İstedi.

 

DSİ 9. Bölge müdürlüğünden 72 sürekli işçi alımı yapılacağı duyurulmuş, geçtiğimiz günlerde de başvurular içerisinden kura çekimi yapılmıştı. Kura çekiminde çıkan adayların mülakat aşamasında belirlenecekleri açıklandı. Deva partisi İl Başkanı Mehmet Kangal konu ile ilgili açıklama yaparak mülakatın adaletli bir şekilde yapılmasını istedi.

“MÜLAKAT KAYIT ALTINA ALINSIN”

Başkan Kangal Açıklamasında; “mülakat sınavına girecek olan hemşerilerimizin, hak kaybına uğramamaları ve alımların adaletli bir şekilde gerçekleştirilmesi amacıyla, mülakat sınavının usulüne uygun bir şekilde yapılması gerekmektedir. Bir hukukçu olarak tavsiyem, Danıştay’ın aradığı kriterlere uygun bir şekilde, mülakat sınavının sesli ve görüntülü olarak kayıt altına alınması ve verilen notların gerekçeleri ile birlikte denetime elverişli şekilde tutanağa bağlanmasıdır. DSİ 9. Bölge Müdürlüğü tarafından yapılacak olan mülakat sınavının hukuka uygun olarak ve liyakat esaslı bir şekilde gerçekleştirilmesini hemşerilerimiz adına talep ediyor ve sonuçların takipçisi olacağımızı duyurmak istiyoruz.” Dedi.

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.