“Kanyonlar, dünya turizmine bir an önce kazandırılmalı”

“Kanyonlar, dünya turizmine bir an önce kazandırılmalı”

ABONE OL
7 Eylül 2021 16:38
“Kanyonlar, dünya turizmine bir an önce kazandırılmalı”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi İl Teşkilatı son günlerde ilimiz gündemini meşgul eden Saklıkapı ve Karaleylek Kanyonlarının ulaşım sorunu hakkında bir basın açıklaması yayımladı.

 

Yayımlanan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

Yaklaşık 9 milyon yıllık bir tarihe sahip olan ve Dünyanın en yeni keşif noktalarından biri olan Saklıkapı ve Kara Leylek Kanyonları , şehrimiz için bulunmaz bir değer niteliğinde. Aslında sadece Elazığ için değil ,ülkemizin turizmi açısından da çok önemli bir kazanım olan bu kanyonların hak ettiği değere ulaşması , şehrimizle beraber ülkemizin de tanıtımı için büyük bir fırsat. Ancak her alanda olduğu gibi turizm alanında da kötü yönetim bu fırsatları atıl duruma itmiş , şimdiye kadar olumlu sayılabilecek yeterli adımlar atılamamıştır . İlk zamanlarda heyecanlı bir çıkış yakalanmış , ancak son zamanlarsa akıl almaz bir şekilde unutulmuştur. Bugün merak edip o bölgeye gitmek isterseniz , şaşkınlık içinde geri dönme ihtimaliniz çok yüksek. Çünkü kanyonlara gidiş için yol yok! Evet , dünya çapında bir turizm mekanı düşünün ki, gidecek yol bulamıyorsunuz. Ziyarete gidenler, yaklaşık 5 km’ lik bir yolu yaya yürümek zorunda kalıyorlar. Geçenlerde gündeme düşen görüntülerde , bir turist kafilesinin traktör römorklarıyla taşındığını görünce , il yöneticilerinin şehrimizin imajını nasıl ayaklar altına aldığına bir kez daha şahit olduk gerçekten . Bu konu defalarca gündeme gelmesine rağmen, duyarsız davranıp gözlerini kulaklarını kapayan ve bu şehrin asıl sıçrama noktasının turizm olduğunu henüz anlayamamış olan yöneticilerimizin , artık doğru hamle ve yatırımlarla bu müthiş doğa harikasını dünya turizmine bir an önce kazandırmaları tarihsel bir sorumluluktur.

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.