Vekil Bulut’un  yoğun Elazığ mesaisi…

Vekil Bulut’un yoğun Elazığ mesaisi…

ABONE OL
3 Nisan 2021 19:42
Vekil Bulut’un  yoğun Elazığ mesaisi…
0

BEĞENDİM

ABONE OL

AK Parti MKYK Üyesi, Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı, Elazığ Milletvekili Metin Bulut, yoğun geçen meclis ve Genel Merkez çalışmalarının yanı sıra, Elazığımızda gerçekleştirdiği faaliyetlerle de toplumun her kesimine dokunmaya devam ediyor.

 

Haber: Songül DURSUN

24 Mart tarihinde gerçekleştirilen AK Parti 7’inci Olağan Büyük Kongresinde yeniden Merkez Karar Yürütüme Kurulu Üyeliğine seçilerek, yeni Dönemde de Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın A takımında yer alan Milletvekili Metin Bulut, zorlu maratonunun yanı sıra Elazığ’ımızı yine ihmal etmedi ve  hafta sonunu ilimizde geçirmek üzere Elazığ’a gelerek,  yoğun mesai harcayamaya devam ediyor.

2020 yılını çok meşakkatli geçiren Elazığ’da, hem deprem hem de pandeminin  üst üste gelmesi ve sonrasında ise  ilimizin ikinci bir depremi daha yaşaması dolayısıyla başta ekonomik sıkıntılar olmak üzere birçok sıkıntıyı da beraberinde getirdi.  Elazığ’ımızın sorunlarını gidermek için mücadele eden ve bu anlamda sık sık ilimize gelen Milletvekili Bulut, bu defaki ziyaretinde İlçe, köy ve mahalle gezilerinde bulundu.

“Evine kavuşmayan kimse kalmayacak”

Mustafapaşa mahallesinde Muhtar Yusuf Çakmak’ın ev sahipliğinde mahalle sakinleriyle bir araya gelerek, vatandaşların sorunlarını dinledi. Deprem sonrası yapılan yeni konutların bitirilme aşamasına geldiğini dile getiren Bulut, bu anlamda Elazığ’ın çok mesafe kat ettiğini kaydetti. Yıl ortasında konutların bir  çoğunun teslim edileceğini aktararak, evine kavuşmayan, evine sahip olmayan kimsenin kalmayacağı açıklamasında bulundu.

“Gençler için yeni dönem faaliyetleri hazırlanıyor”

İpekyolu Uluslararası Çocuk ve Gençlik Çalışmaları Merkezini ziyaret eden Bulut, Merkezde gençler için  yeni dönem faaliyetleri  hazırlandığını ifade ederek,  “Alternatif eğitim modelleri ve sportif alanlarda gençlerimize hizmet sunacağız.” dedi.

“MKYK’da olmanın faydalarını, bu dönem de maksimum seviyede yaşayacağız”

Kovancılar Kaymakamı Bünyamin Karaloğlu’nun ve AK Parti  İl Başkanı Şerafettin Yıldırım’ın da katılımıyla Karaçor Bölgwsinin tüm köy muhtarlarıyla bölgede yapılan ve yapılacak hizmetleri değerlendirmek üzere Avlağı Köyünde bir araya gelen Vekil Bulut’un bir sonraki durağı ise Karaçor’un Avlağı, Vali Fahri Bey, Kacar, Topağaç ve Hacısam köyleri oldu.  Bu  köylerde yapılan ve yapılacak hizmetleri yerinde inceleyen Bulut, bugüne kadar Elazığ’ımızla alakalı çözülmesi gereken ne kadar mesele varsa bunların birçoğunu  çoğunu MKYK’da dile getirdiğini ifade etti. Türkiye’nin değil sadece dünyanın en büyük sivil toplum kuruluşlarından birinde en üst düzey organında görev almanın önemli bir sorumluluk olduğunu ifade eden Bulut, “Geçen dönem MKYK’da olmanın faydalarını hakikaten Elazığ açısından yaşadık inşallah bu dönemde maksimum seviyede yaşayacağız.” diye konuştu.
“Elazığ Korosunun isim değişikliği konusunda verilen karar sanat camiasını mutlu etmiştir”

İlimizdeki  kültür sanat anlamındaki gelişmeleri de yakından takip eden Vekil Bulut,  bu kapsamda İl Başkanı Şerafettin Yıldırım  ve Gençlik Kolları Başkanı Emre Burak Kürüm ile  birlikte Elazığ Devlet Klasik Türk Müziği Korosu Kurucusu Devlet Sanatçısı Naci Sönmez ile son günlerde yaşanan Elazığ Korosunun  isim değişikliği konusunda verilen kararın ilimiz sanat camiasını mutlu edecek şekilde düzeltilmesinin ardından bir araya gelerek süreci değerlendirdi.

“GoArt sanal rehberlik, şehrimizin turizmine önemli bir değer katacak”

Harput’un AR teknolojisi ile gezilmesini sağlayan “GoArt sanal rehberlik” uygulamasını deneyimleyen Milletvekili Metin Bulut, Dünyada her sektörde artan dijitalleşmeyi turizm alanına da taşıyan uygulama hakkında, “Yakın zamanda son kullanıcıya açılacak bu uygulama şehrimizin turizmine önemli bir değer katacak.” dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.